Gjendet njeriu qe pshurri zyrën e Edi Ramës

Gjendet njeriu qe pshurri zyrën e Edi Ramës

17:19, 17/04/2019

Policia e Shtetit raporton se ka ndaluar në orët e fundit shtetasin Florian Marku, nga Shkodra.

Marku është ndaluar nga Policia si person i dyshuar që ka urinuar në derën e kryeministrise, gjatë protestës së opozitës.

Gjesti i Markut edhe pse gjest simbolik protestues, është cilësuar nga Policia si sjellje e pahijshme në publik dhe dhunim i një institucioni.

Marku thuhet se është identifikuar nga kamerat e vendosura nga Policia përgjatë kryeministrisë.

Interesante është se Policia ka mundur të identifikojë Markun që pshurri simbolikisht përpara kryeministrisë dhe nuk ka mundur të zbardhë fytyrat e grabitësve të Rinasit të cilët u shfaqën të qetë përpara kamerave.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bobi, bythlepiresi i Ripjelljes!19/04/2019 17:42

E gjeten! Me siguri e kane njohur nga k..ri, ndonje nga Rilindaset si Spiropalli.

Amerikani17/04/2019 21:31

Pas shurres se shkodranit ajo zyre nuk do te beje hajer kurre. Duhet te ndryshohet zyra me gjithe bytheulesin

Shtet rrumpalle 17/04/2019 17:42

Qeveria, Policia, grabitesit, shurruesi, qerrja dhe lepuri Shtet rrumpalle

Gramoz17/04/2019 17:37

Ku e kan gjet mor amon, qe ja hongert penisin Linda dhe Ajola ishalla.

Shto koment

Denonco