Kalojnë semaforin me të kuq dhe rrahin karabinierin italian, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Kalojnë semaforin me të kuq dhe rrahin karabinierin italian, arrestohen dy shqiptarë në Itali

20:42, 15/04/2019

Ata kaluan me të kuqe një semafor në Genoa, më pas sulmuan karabinierët, të cilët pa ndjekjes, ia dolën t’i ndalnin. Gjithçka ndodhi mbrëmjen e djeshme në Corso Italia, ku karabinierët vunë re një makinë që kalonte në kryqëzimin e Via Piave, duke injoruar dritën e kuqe të semaforit.

Pas kësaj, patrulla e policisë u vu në ndjekje të tyre. Pasi u ndaluan, në makinë ish dy persona me kombësi shqiptare, të cilët nuk u treguan bashkëpunues me forcat e rendit.

Në timon një 33-vjeçar, pavarësisht kërkesës së karabinierëve, nuk pranoi t’i nënshtrohej testimit të alkoolit, shkruan “Ilgiornale”.

Ai bashkë me pasagjerin, një 19 vjeçar po shqiptar, u morën nga makina, duke kundërshtuar gjithashtu. Ofendimet e shumta, u pësuan nga sulm i vërtetë kundër njërit prej burrave të policisë, duke e shtyrë me forcë në tokë dhe duke e plagosur.

Kolegët ndërhynë menjëherë dhe prangosën dy shqiptarët, duke i çuar në komisariat.

Karabinieri i dëmtuar, përfundoi në spitalin “San Martino” në Genova, me lëndime të rënda në shpatull.

Lajmi në median italiane:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco