Kërkuan ndryshimin e masës, Krimet e Rënda refuzojnë ish-deputetët e PS

Kërkuan ndryshimin e masës, Krimet e Rënda refuzojnë ish-deputetët e PS

12:01, 15/04/2019

Gjykta e Krimeve të Rënda ka refuzur kërkesën e dy ish deputetëve të Partisë Socialite për ndrushimin e masës së sigurisë.

Ata u arrestuan në kuadër të operacionit policor Volvo 4. Por  Krimet e Rënda kanë refuzojnë kërkesën e Arben Ndokës e Arben Çukos

2 ish-deputetët e PS kërkuan ndryshimin e masës së arrestit të shtëpisë.

Avokati i Ndokës kishte kundërshtuar edhe masën e sekuestrimit të pronave të Ndokës. Ai e justifikonte kërkesën e tij me atë se pronat nuk ishin në emër të tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz15/04/2019 16:23

Ju dy Arbenet nuk do ti benit 10vjet burg per partine? Rrini urt mos hani mut, se partia juaj dhe edveri jau fut!

Shto koment

Denonco