Pronari i kap në flagrancë/ Hajdutët donin ti vidhnin targat e makinës

Pronari i kap në flagrancë/ Hajdutët donin ti vidhnin targat e makinës

10:44, 15/04/2019

Persona të paidentifikuar kanë tentuar të vjedhin mëngjesin e sotëm targat e një automjeti tip “Ford Focus” në Memaliaj.

Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit, por pronari i automjetit që kishte parkuar makinën pranë banesës, pasi pikasi autorët, i ndoqi për disa metra.

Autorët u detyruan të hedhin targat e vjedhura dhe të largohen. Dyshohet se targat e vjedhura personat që nuk janë identifikuar do t’i përdornin për veprimtari të paligjshme, si transporti i lëndëve narkotike apo grabitje. Pas marrjes së denoncimit Posta e Policisë në Memaliaj ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco