Rama nis hakmarrjen/ Ndalohen dhjetëra qytetarë

Rama nis hakmarrjen/ Ndalohen dhjetëra qytetarë

22:44, 13/04/2019

Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nis shoqërimet.

Menjëherë policia se ka shoqëruar 20 protestues.

Policia ka marrë urdhër që të ndalojë qytetarët, edhe pse i sulmoi dhe i dhunoi gjatë gjithë mbrëmjes duke u hedhur gaz lotësjellës dhe ujë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco