VIDEO/ Protestuesi me maskë i vuri flakën, ja kujt i përket makina me targa false

VIDEO/ Protestuesi me maskë i vuri flakën, ja kujt i përket makina me targa false

21:49, 13/04/2019

Bëhet shkrumb e hi një makinë para Parlamentit.

Një prej protestuesve me maskë ka thyer xhamat dhe ka hedhur një koktej molotov brenda makinës.

Makina ndodhej pranë stacionit të autobusit, shkruan newsbomb.al.

Automjeti bëhet me dije se është i tipit 'Fiat' me targa AA703MT por mësohet se targa i përket një makine tip 'Volkswagen Caddy' e regjistruar në Sukth të Durrësit.

Pra, targat janë false dhe i përkasin një automjeti tjetër.

Burimet bëjnë me dije se makina mund të jetë në pronësi të forcave operacionale ose e SHIK.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco