Vrasja e avokatit në Elbasan, Policia shoqëron anëtarë të familjes Çela

Vrasja e avokatit në Elbasan, Policia shoqëron anëtarë të familjes Çela

18:33, 23/03/2019

Ka zhvillime të reja përsa i përket vrasjes së mbrëmshme të avokatit Ravik Gurra në Elbasan. Në momentet e fundit në Policinë e Elbasanit janë shoqëruar me dhjetëra persona midis të cilëve edhe pjesëtarë të familjes Çela.

Shkak për këto shoqërime në familjen Cela është bërë fakti që Gurra ishte mbrojtës ligjor i familjes Çapja e cila është në një konflikt të përgjakshëm me familjen Çela në Elbasan.

Nga ky konflikt dhjetëvjeçar në Elbasan ka me dhjetëra viktima dhe të plagosur, ç'ka ka çuar policinë në shoqërimet e fundit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Asd23/03/2019 18:54

Policine ta perdorin me mire si shoqeruese te misseve. Ate pune mund ta bejne tamam.

Shto koment