Kush ishte Ravik Gurra avokati i 'Shullazit; dhe 'Hakmarrjes për drejtësi'

Kush ishte Ravik Gurra avokati i 'Shullazit; dhe 'Hakmarrjes për drejtësi'

19:46, 22/03/2019

Ravik Gurra me profesion avokat, u qëllua pak minuta më parë në qendër të Elbasani.

Gurra është i njohur si avokat i Emiljano Shullazit.

Ai ka marrë pjesë në procesin që Shullazi ka ndaj Ylvi Beqajt për çështjen “Vollga”, ku Shullazit dhe grupi i tij që akuzohen për veprën penale “shtrëngim për dhënie pasurie dhe grup të strukturuar kriminal”.

Ravik Gurra, tha në gjyq se pyetjet e tyre ndaj dëshmitarit nuk ishin konfidenciale, por kishin karakter procedural.

Gurra po ashtu ka qenë edhe avokat i ‘Hakmarrjes për Drejtësi’ dhe i ‘Çapajve’ në Elbasan.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku22/03/2019 21:20

Avokati i mafjes që mori pushtetin.

Shto koment

Denonco