Vrasja e 'Nardit të Bujtinave', ja e shkuara e tij kriminale në Itali

Vrasja e 'Nardit të Bujtinave', ja e shkuara e tij kriminale në Itali

20:31, 21/03/2019

Policia nuk ka asnjë pistë mbi vrasjen e djeshme të ndodhur në Shkodër, ku u vra në një pritë Ferdinard Polia, apo i njohur ndryshe si “Nardi i Bjeshkëve”.

Por e shkuara e errët mund të jetë një pistë e mundshme për eliminimin e tij.

Polia ka qenë i dënuar në Itali në vitin 2011 bashkë me 8 anëtarë të një grupi kriminal të cilët u dënuan për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni në një lokal nate në Treviso të Italisë.

Polia u dënua atë kohë nga drejtësia italiane me 8 vite burg, ku gjatë gjykimit u zbuluan edhe dy vjedhje të kryera nga ai me dhunë, ku në njërën kishte mbetur i plagosur edhe pronari i shtëpisë.

Që nga ai moment Polia la Italinë për tu kthyer në Theth për të hapur bujtinën e tij.

Polia njihej si një biznesmen i sukseshëm në zonë dhe merrej shpesh me promovimin e vlerave turistike të Thethit, madje ishte edhe administrator i Zonave të Mbrojtura në Parkun Kombëtar të Thethit.

Ajo që të bën përshtypje në ekzekutimin e djeshëm është që nga 20 plumbat që janë qëlluar në drejtim të Polisë, asnjë nuk ka prekur shoqëruesin e tij Xhovan Mirashin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ojkurvicke22/03/2019 08:20

He moj rudina xhunga, qe del e han mut duke lavderuar Kriminelin qe jo vetem vjedh shtepine e italianit por edhe e qellon per vdekje ne shtepine e tija, ne pronen e tija! dil, kurvicke dhe jep pergjigje qe mbron kriminelet me nje gjuhe sikur eshte vrare nje engjell, kurvicke! Botoje cuno po te them sepse ke filluar te besh diferencime, ca po, ca jo! botoje te kesh lehtesira!

Shto koment