Tepelenë - Gjirokastër, aksident i rëndë vdes gruaja, rëndë burri

Tepelenë - Gjirokastër, aksident i rëndë vdes gruaja, rëndë burri

08:37, 21/03/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur mengjesin  sotëm në Gjirokastër. Si pasojë e këtij aksidenti të rëndë  kemi një të vdekur dhe një i plagosur rëndë.

Ka vdekur gruaja që ishte pasagjere në makinë kur ai u përplas me një autobues.

Nje automjet tip Volkswagen eshte perplasur me nje furgon me targa te Elbasanit qe ishte duke shkuar ne drejtim te Sarandes.

Ndërkohë që burri është dërguar në spital në gjendje të rëndë.

Policia ka shkuar menjehere ne vendngjarje dhe po heton shkaqet qe sollen aksidentin. Per momentin nuk mesohen emrat e viktimes dhe te lenduarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco