FOTO/ 'Nardi i Bujtinave' u ekzekutua me 20 plumba, ja kush është personi që e shoqëronte

FOTO/ 'Nardi i Bujtinave' u ekzekutua me 20 plumba, ja kush është personi që e shoqëronte

21:27, 20/03/2019

Shkodra u trondit përsëri nga një v rasje mafioze. Viktima është biznesmeni Ferdinand Polia.

Vazhdojnë të dalin detaje të reja nga zbardhja e ngjarjes.

Mësohet se ndaj biznesemit të njohur si ‘Nardi i Bujtinave’ u qëllua me breshëri automatiku ku ndaj tij u zbarzën rreth 20 plumba. Autori i ka vendosur silensiator armës që qitja të mos dëgjohet në zonën aty pranë.

Gjithashtu mësohet se personi që ishte në makinë me Polia-n ishte Xhovan Mirashi.

Autori dyshohet se për lasrgimin nga vendi i krimit ka përdorur një motorçikletë e cila është gjetur e djegur në jo shumë larg vendngjarjes. Raportohet se ai ka patur të vendosur në kokë  një skafandë  dhe identifikimi i tij është i vështirë pasi në zonën ku ka ndodhur ngjarja nuk ka kamera sigurie.

 

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco