Vrasja që tronditi Tiranën/ Drejtori i Policisë së Tiranës në vendngjarje, ja si u larguan autorët

Vrasja që tronditi Tiranën/ Drejtori i Policisë së Tiranës në vendngjarje, ja si u larguan autorët

23:51, 18/03/2019

Vrasja mbrëmjen e sotme ka tronditur kryeqytetin, teksa në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe drejtori i Policisë së Tiranës Dhimitraq Ziu, ndërsa janë ngritur postblloqe të shumta për të identifikuar dhe arrestuar autorët.

Para se të arrestohej për vrasjen e babait, Jurgen Kurti njihej në Tiranë si menaxher i VIP-ve. Ai solli në Tieanë reperin Rick Ross. I riu kishte në pronësinë e tij mbi 10 biznese, ndërkohë që spikat jeta luksoze me makina të shtrenjta dhe gjithnjë i rrethuar nga femra të bukura.

Dy personat që kanë ekzekutuar Jurgen Kurtin ishin të maskuar. Ata qëlluan dy herë me pistoletë, ndërsa u larguan me shpejtësi me motor.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë, ndërsa ka marrë në pyetje edhe dëshmitarët që ishin në vendin e ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco