Aksidenti në kryqëzimin e Spitenit, 72 vjeçari përfundon në spital

Aksidenti në kryqëzimin e Spitenit, 72 vjeçari përfundon në spital

13:21, 14/03/2019

Një këmbësore e moshuar është aksidentuar nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Lezhë- Milot në vendin e quajtur  Kryqezini i Spitenit.

"Shtetasi Z.M. 72 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij tip Opel, ka aksidentuar shtetasen këmbësore L.N 70 vjeçe, e cila është dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor", thuhte në njoftimin e policisë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme hetimore proçedurale.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco