Kreu vrasje më 17 janar në Korçë, dorëzohet autori

Kreu vrasje më 17 janar në Korçë, dorëzohet autori

20:39, 07/03/2019

Autori i vrasjes në Korçë është dorëzuar në komisariatni e policisë.

Olgert Mustafa 34 vjeç i cili vrau me 17 janar Altin Balliun ëshët vetëdorëzuar. 34 vjeçari rezulton me recedencë penale të mëparshme.

Por si ndodhi ngjarja e 17 janarit? Një grup miqsh ishin ulur brenda një lokali. Para lokalit, gjendej makina e tyre e cila kishte bllokuar rrugën. Autori i vrasjes kërkonte të kalonte, por rruga ishte e zënë.

Grupi që ndodhej në lokal bashkë me viktimën, dalin dhe zihen. Autori largohet për t’u rikthyer disa minuta më pas. Ai vjen dhe qëllon në drejtim të tyre, por plumbat kapin në kokë 30-vjeçarin Altin Balliun duke e lënë të vdekur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco