Italia dëbon trafikantin shqiptar, mbërrin sot në Rinas me avion

Italia dëbon trafikantin shqiptar, mbërrin sot në Rinas me avion

10:03, 02/03/2019

Policia e Riminit ka dëbuar një shqiptar 34-vjeçar, i cili u kap bashkë me një patriotin e dje me gjysëm kg kokainë.

Pasi u arrestuan të dy dje, nga forcat që veprojnë në terren dhe u gjeti një armë dhe kokainën, gjykatësi vendosi që njeri prej tyre të dërgohet në burg kurse tjetri, përmes Zyrs së Emigracionit, të dëbohet nga territori italian.

Kësisoj, sot, policët  kanë përgatitur  dëbimin e shqiptarit 34-vjeçar përmes aeroportit të Riminit me një avion që niset në orën 15:15 minuta/SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco