Shoferi i dehur në Gramsh shkakton aksident, i vihen prangat

Shoferi i dehur në Gramsh shkakton aksident, i vihen prangat

09:18, 02/03/2019

Një shofer i dehur në Gramsh u arrestua nga Policia, pasi në atë gjendje është përplasur me një makinë tjetër në unazën e qytetit.

Fatmirësisht, nga aksidenti nuk ka pasur viktima, as të vdekur as të plagosur.

38-vjeçarit L.A. iu bë testi i alkloit nga Policia dhe doli  pozitiv. Pas kësaj atij iunë prangat.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprat penale ” Shkelje e rregullave të qarkullimi rrugor” dhe ” Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco