VIDEO/ Shqiptari futet në rrugën e gabuar, më pas gabon më rëndë

VIDEO/ Shqiptari futet në rrugën e gabuar, më pas gabon më rëndë

23:43, 01/03/2019

Një shqiptar është bërë objekt i medieve italiane.

Gjithçka ka ndodhur në Genova, ku shqiptari 50-vjeçar ishte duke udhëtuar me makinën e tij.

Në një moment ai e kupton se është në rrugën e gabuar.

E çfarë bën. Del ne xhepin e rrugës dhe pret që të kthehet, duke u futur në korsinë tjetër.

Por ky ishte gabimi i dytë i shqiptarit. Edhe ajo ishte rrugë me një drejtim dhe ai ishte duke udhëtuar në krahun e kundër të makinave.

Ka qenë një furgon i mirëmbajtjes së rrugës që e ka drejtuar më pas shqiptarin në rrugën e duhur.

Por ai nuk i ka shpëtuar ndëshkimit. Policia i ka bllokuar patentën dhe makinën.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ay02/03/2019 01:41

Kush e tha qe eshte shqiptar? Behuni me serioz. Nejse ngado te jete shoferi NUK ka faj fare. Rruga nuk ka asnje shenje qe te ndalohet kalimi ne ate krah. Pjesa tjeter (sensi I duhur eshte i ndare me dy korsi ne vije te panderprere. I duhet hequr licenca inzhiniereve qe kane bere ate rruge mizerrabel qe po nuk e dite ha koken.

Shto koment

Denonco