Policia në 'krizë' për qen/ Tender 2.5 milionë lekë për blerjen e tyre

Policia në 'krizë' për qen/ Tender 2.5 milionë lekë për blerjen e tyre

17:58, 25/02/2019

Rreth 2.5 milionë lekë të reja pritet të shpenzojë Policia e Shtetit për të blerë “qen agjentë”.

Në Agjencinë e Prokurimit Publik është publikuar tenderi për “blerje qen riproduktorë”, siç i quan policia e shtetit.

Image

Instituti i Përgatitjes së Qenve të Policisë, ose siç njihet nga të gjithë si "Shkolla e Qenve", është e vetmja e tillë që funksionon në vendin tonë prej viteve '50 dhe ndodhet në periferi të Tiranës. Por një problematikë e këtij instituti ka qenë freskimi i racës, prandaj dhe në vitin 2018  13 qenë të Policisë së Shtetit dolën në shitje.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco