Shkrumbohet ndërtesa nga flakët, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuar

Shkrumbohet ndërtesa nga flakët, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuar

19:18, 23/02/2019

Dy të moshuar kanë shpëtuar mrekullisht nga flakët që ka përfshirë një magazinë në ishull Lezhë.

Sipas tyre, shkak është bërë energjia elektrike e cila gjithë ditës ka patur fikje dhe ndezje të pa pritura.

Fillimisht kanë qenë banorët që kanë ndërhyrë por e menjëhershme ka qenë edhe përgjigjja e zjarrfikëses e cila bëri të mundur shuarjen e flakëve, duke mos lejuar djegien e banesës fare pranë.

Shuarja e tyre ka qenë tepër e vështirë për shkak edhe të erës së fortë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment