VIDEO/ Aksidenti me 3 të vdekur në kufi me Shqipërinë, detaje

VIDEO/ Aksidenti me 3 të vdekur në kufi me Shqipërinë, detaje

17:10, 23/02/2019

Një aksident i rëndë me tre të vdekur ka ndodhur pranë kufirit të Kosovës me Shqipërinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 11:30 minuta në aksin rrugor Vërmicë-Prizren tek nënkalimi i parë i autostradës.

Të tre viktimat janë babai me dy djemtë me mbiemër Sopaj, nga bashkësia lokale e Zhurit.

Makina me tre personat po udhëtonte nga Prizreni në drejtim të Zhurit, ndërsa borëpastruesja po kthehej nga pika kufitare e Vërmicës.

Viktimat janë babai i lindur në vin 1969 dhe dy djemtë, njëri 25 vjeç dhe tjetri 22 vjeç.

Sipas informacioneve të para të policisë rajonale, shkak për aksidentin si duket ka qenë shpejtësia e madhe kur kushtet e motit kanë qenë të këqija.

Në vendngjarje kanë dalë ekipet e policisë dhe prokurori i shtetit, të cilët po merren me zbardhjen e rastit.

Për shkak të temperaturave tepër të ulta rrugët kanë ngrica, ndërsa policia vazhdon të apelojë për kujdes të shtuar nga shoferët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment