Arrestohet 'heroi' i Lalit/ Zjarrfikësi e 'fikte' gruan në dajak

Arrestohet 'heroi' i Lalit/ Zjarrfikësi e 'fikte' gruan në dajak

10:44, 23/02/2019

Dhunë sistematike fizike e psikologjike prej kohësh por tashmë duhet të qëndrojë larg gruas dhe fëmijëve.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme i ka vënë prangat një zjarrfikësi të akuzuar për veprat penale “Torturë” dhe “Dhunë në familje”. Por zjarrfikësi i arrestuar Lorenc Hatia nuk është i panjohur për opinionin publik.

Image

Vetëm dy vjet më parë veprimet tij u publikuan në  media për angazhimin  e madh në shpëtimin e librave gjatë një zjarri që perfshiu bibloteken kombëtare.

Ngjarja u rregjistrua me 16 mars 2017.

Madje dhe kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj publikoi foton e tij dhe një falënderim të veçantë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco