Probleme me energjinë në malësinë e Krujës dhe Fushë Krujës

Probleme me energjinë në malësinë e Krujës dhe Fushë Krujës

08:56, 23/02/2019

Sipas njoftimeve më të fundit era e fortë dhe moti i keq kanë krijuar probleme serioze të furnizimit me energji elektrike në zonën Krujës.

Problem janë Nikla, Thumanë, Bubq dhe një pjesë e qytetit Fushë Krujë.

Por probleme të mëdha ka edhe në Malësinë e Krujës prej reshjeve të dëbores.

OSHEE njofton se për shkak të motit të keq, shoqëruar me erë të fortë, gjatë orës 2 të natës janë shkaktuar deme në disa pjese të rrjetit ajror elektrik ne disa zona të Fushë - Krujës.

Prej orës 6 te mengjesit brigadat e OSHEE Agjencia Fushe Krujë ndodhen ne terren duke riparuar linjat. Theksojmë se furtuna e fortë na pengon te ecim me shpejt me punimet.

Problem edhe ne Malesine e Krujes prej reshjeve te debores.

Qyteti i Krujes furnizohet normalisht me energji elektrike.

Problem jane Nikla, Thumane, Bubq dhe nje pjese e qytetit Fushe Krujë, thuhet në njoftimin e OSHEE.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco