Edhe tre prokurorë i bashkohen listës së kandidatëve për SPAK

Edhe tre prokurorë i bashkohen listës së kandidatëve për SPAK

13:05, 21/02/2019

Në ditën e fundit të apkikimeve për strukturën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), kanë ardhur dhe tre kandidatura të reja.

Aplkantët janë Irena Nino (Vujoshi), Anëtare e perkohshme pranë Komisionit të Monitorimit te Reformës në Drejtësi, Manjola Kajana, Prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe Ndini Tavani, Prokuror në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Deri tani kanë aplikuar 26 prokurorë për 15 vende.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment