I dënuar 8 vjet, arrestohet i shumë kërkuari. Emri

I dënuar 8 vjet, arrestohet i shumë kërkuari. Emri

12:40, 18/02/2019

Një person i dënuar me 8 vjet burg nga gjykata e Tiranës për trafikim të lëndëve narkotikë është arrestuar nga policia e Tiranës
Ai është Arben  Xibri 53 vjeç, banues në Tiranë.

Ja njofitmi i plotë i policisë:

Kapet një shtetas në kërkim kombëtar, i dënuar me 8 vite burg për “Trafikim i narkotikëve i kryer në bashkëpunim i mbetur në tentativë”.
 
Sektori i Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kapi shtetasin në kërkim kombëtar:
 
A. X., 53 vjeç, banues në Tiranë.
 
Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë e ka dënuar këtë shtetas me 8 vite  burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve i kryer në bashkëpunim i mbetur në tentativë”, të parashikuar nga neni 283/a/2-22 i Kodit Penal.
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment