Arrestohet ‘Çipuri’, i shpëtoi atentatit të djeshëm, ju gjet një pistoletë...

Arrestohet ‘Çipuri’, i shpëtoi atentatit të djeshëm, ju gjet një pistoletë...

10:56, 18/02/2019

Armando Sulejmani i njohur si “Çipuri”, është arrestuar nga policia, ai mbeti i plagosur dje gjatë në sulmi me armë ku vdiqen dy shokët që ndodheshin me të në makinë në Vlorë.

Atij i është gjetur një pistoletë me vehte të cilën e mbante pa leje.

Të vdekur në pritë mbetën kunati dhe shoku i tij, Orest Rexho dhe Arjan Hasani. Atentatorët arritën të largoheshin, ndërsa makina që përdorën në atentat u gjet e djegur në një fshat të Vlorës.

Sulejmani ndodhet në spitalin e Vlorës ku po mërr kurim pas plagëve që mori gjatë sulmit me kallshnikov të makinës ku po udhëtënte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment