Tiranë, gardisti vret bashkëshorten e tij 36-vjeçare/ Emri

Tiranë, gardisti vret bashkëshorten e tij 36-vjeçare/ Emri

07:52, 12/02/2019

Gardisti Alket Arapi ka vrarë me armë bashkëshorten e tij 36-vjeçare në shtëpinë e tyre në Allias. vrasja ka ndodhur me armën e shërbimit mëngjesin e sotëm. Arapi u arrestua nga Policia dhe është dërguar në komisariatin nr.5 të Tiranës. 

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.5 njoftuan se në bashkëpunim me SHÇBA arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 44 vjeç, punonjës në Gardën e Republikës.

Rreth orës 06:00 të mëngjesit, në banesën e tij në Allias, ai dyshohet se ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten, 36 vjeçe.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco