VIDEO/ Dalin pamjet ja ku ishte fshehur ‘malli’ nga shqiptarĂ«t nĂ« autobusin HolandĂ« – Itali

VIDEO/ Dalin pamjet ja ku ishte fshehur ‘malli’ nga shqiptarĂ«t nĂ« autobusin HolandĂ« – Itali

17:09, 22/01/2019

Nga ana e Guardia di Financa e Firences, u arrestuan ditën e sotme 11 persona, pjesë e një bande italo-shqiptare. Ata akuzohen për shpërndarjen e lëndëve narkotike.

Arrestimi i tyre sipas policisĂ« italiane u bĂ« nĂ« bazĂ« tĂ« operacionit tĂ« koduar “Buslijnen”.

Ata kishin fshehur nĂ« autobusin e linjĂ«s HolandĂ« – Milano 18 kile heroinĂ« dhe 520 kg marijuanĂ«.

Shef i bandës ishte një shqiptar që jetonte në Prato, që me sa duket kishte zhvilluar kontaktet e duhura për të gjetur drogën në Holandë dhe Belgjikë.

Transporti i lëndës narkotike ishte besuar pronarit të agjencisë dhe dy shoferëve të kompanisë që bënte transportin e udhëtarëve në Milano.

Tre të arrestuarit e kishin fshehur kokainën dhe marijuanën në një vrimë të dyfishtë krijuar nën shkallët dhe nën ulëset e autobusit.

Pasi mbërriti në Madoninna në Milano, droga sipas policisë italiane u mor nga disa burra të tjerë pjesë e grupit, të cilët më pas e shpërndanë atë në Lombardia dhe Toscana.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco