Korrupsioni/ Pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës

Korrupsioni/ Pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës

12:26, 22/01/2019

Një tjetër dosje korrupsioni në burgje.

Prokuroria e Kavajës mësohet se është duke hetuar Ibrahim Bejon, drejtorin e burgut të Rrogozhinës.

Hetimet kanë nisur disa javë më parë dhe pezullimi i Bejos është bërë pasi ekziston mundësia që ai të shkatërrojë provat që janë kundër tij.

Hetimet ndaj tij kanë nisur për shpërdorim detyre.

Pezullimi i Ibrahim Bejos është bërë me urdhër të drejtorit të Burgjeve, Stefan Çipa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco