FOTO/ Goditje e madhe, kapen 2 milionë euro drogë, pranga shqiptarit

FOTO/ Goditje e madhe, kapen 2 milionë euro drogë, pranga shqiptarit

12:03, 16/01/2019

Një sasi e madhe droge është kapur gjatë natës në Italia.

Në pranga është vënë një shqiptar, i cili mësohet se e kishte lënë sasinë e madhe të kanabisit në garazhin e tij.

Arrestimi është bërë në Livorno të Italisë dhe vlera e drogës mbërrin në 2 milionë euro.

Image

Mediat italiane shkruajnĂ« se droga Ă«shtĂ« zbuluar pas raportimit tĂ« njĂ« qytetari pĂ«rmes aplikacionit ‘Youpol’, i cili lejon pĂ«rdoruesit tĂ« bashkĂ«punojnĂ« me policinĂ« duke dĂ«rguar raporte pĂ«r krime tĂ« ndryshme.

Qytetari, i cili denoncoi tha se kishte vënë re një person të armatosur me armë në një makinë gri, në një lagje të veçantë të qytetit toskan.

Pas kësaj, policia vendosi të kryejë patrullime të plota, derisa arriti në gjurmët e shqiptarit.

Pas kontrolleve brenda garazhit u gjet një sasi e madhe droge, e ndarë në pako dhe e gatshme për tu shitur.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco