Rrihet egërsisht i burgosuri shqiptar në Trikalla, pritje mizore nga patriotët e vet

Rrihet egërsisht i burgosuri shqiptar në Trikalla, pritje mizore nga patriotët e vet

11:59, 13/01/2019

Një i burgosur shqiptar është rrahur egërsisht të shtunën në një burg në Greqi, në burgun e Trikallës. Atë e rrahën patriotët e vet të dënuar aty.

Shqiptarët "e mirëpritën", personin që nuk i jepet emri, në mënyrën më të egër të mundshme. Nuk dihen arsyet.

I burgosuri u dërgua në spitalin e Trikallës ku iu afrua ndihma e parë dhe pas një trajtimi të shkurtër në spital, e rikthyen në burg.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco