Përvjetori i policisë së shtetit, Lleshaj: Misioni i forcave blu së vjen e vështirësohet

Përvjetori i policisë së shtetit, Lleshaj: Misioni i forcave blu së vjen e vështirësohet

11:47, 13/01/2019

Me rastin e 106-vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mbajti fjalën e tij ku foli për zhvillimin e policisë ndër vite.

“Përgjatë me se një shekulli, forcat e rendit dhe të sigurisë publike, të organizuara kryesisht si xhandarmëri në dekadat e para, apo si Polici më pas, kanë përballuar një ndër detyrat më të ndërlikuara dhe të vështira në shërbim të Shqipërisë,” u shpreh ai.

Lleshaj tha se policia e shtetit ka një mision që sa vjen e vështirësohet. “Unë jam i bindur se ne do të jemi në gjendje që me angazhimin e përbashkët të mbajmë lart nderin e gjithë atyre që dhanë gjithçka për plotësimin e misionit të Policisë së Shtetit,” tha Lleshaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Miu te kiu13/01/2019 16:31

Kur merr bole njerez dhe i ben polic , normal.

Shto koment

Denonco