Në Kalanë e Dodës 9 familje kërkojnë ndihmë, janë bllokuar nga bora

Në Kalanë e Dodës 9 familje kërkojnë ndihmë, janë bllokuar nga bora

20:38, 12/01/2019

Në fshatin Shulla në Kalanë e Dodës në Dibër, 9 familje kërkojnë ndihmë për hapjen e rrugës, pasi janë bllokuar nga bora.

Sipas banorëve pushteti vendor nuk ka dhënë ndihmë për të hapur rrugët edhe pas thirrjes së tyre.

"Kërkojmë ndihmë të na hapin rrugët, pasi na duhet të ecim në këmbë. Kemi frikë mos na sëmurën fëmijët apo familjarë të tjerë dhe nuk na ndihmojnë", janë shprehur banorët. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco