FOTO/ Lind në shtëpi e bllokuar nga bora, infermierja e fshatit i shpëton jetën

FOTO/ Lind në shtëpi e bllokuar nga bora, infermierja e fshatit i shpëton jetën

14:51, 09/01/2019

Infermierja Nazmie Demiri e Qendrës Shëndetësore Labinot-Katund në Elbasan ia ka dalë të shpëtojë në kohë një nënë të re të bllokuar nga dëbora, që solli në jetë fëmijën e saj të dytë në ambientet e shtëpisë.

25-vjeçarja ka lindur pa ndërlikime dhe është transportuar me autoambulancënë maternitetin e Elbasanit, ku aktualisht po merr trajtimin e nevojshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment