Masakra e Ballshit/ Ish-deputetja: Burgimi i përjetshëm është domosdoshmëri për vrasësit e grave

Masakra e Ballshit/ Ish-deputetja: Burgimi i përjetshëm është domosdoshmëri për vrasësit e grave

20:09, 02/01/2019

Ish-deputetja e partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh, ku burri vrau gruan dhe kunatën e tij 18 vjeçare.

Me anë të një statusi në Facebook, ish-deputetja demokrate shkruan se kjo ishte një nga ngjarjet më të rënda në këto ditë festash. Sipas saj burgu i përjetshëm i vrasësve të grave ëhstë një domosdoshmëri.

Ja postimi i Hajdarmatajt:

Krimi ndaj grave na tronditi zemrën këtë fillim viti.

Ngjarje më të rëndë, në atmosferën ende të festës, nuk mund të ndodhte. Një burrë dhe baba pa gjak, mori jetën e një nëne dhe të një vajze të re.

Bilanci i dhunës ndaj grave nisi në mënyrë të frikshme.

Më tepër se kurrë i domosdoshëm burg i përjetshëm për vrasësit e grave.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco