Dalin detaje të reja nga arratisja e dy shqiptarëve nga burgu grek

Dalin detaje të reja nga arratisja e dy shqiptarëve nga burgu grek

11:00, 02/01/2019

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo, Athinë. Të arratisurit janë Elvis K. dhe Leonard P. Ata ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje ndaj të moshuarve. Dy shqiptarët janë arratisur mbrëmë në darkë por sot në mëngjes është vënë re mungesa e tyre.

Ata vuanin dĂ«nimin nĂ« sektorin D tĂ« burgut. Sipas policisĂ« greke shqiptarĂ«t kanĂ« prerĂ« hekurat e dritares, kanĂ« dalĂ« nĂ« “zonĂ«n e vdekur” dhe janĂ« varur me litarĂ« nĂ« pjesĂ«n e jashtme tĂ« murit tĂ« burgut duke arritur tĂ« arratisen.

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen e tyre ndërsa hetimet i ka marre përsipër Ministria greke e Drejtësisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco