Lajmi i fundit

Itali, arrestohet shqiptari i arratisur gjatë operacionit ‘Due Mondi’/Emri

FOTO/ Ky është moti për ditën e parë të vitit 2019

FOTO/ Ky është moti për ditën e parë të vitit 2019

09:37, 01/01/2019
A+ Aa A-

Dita e parë e vitit 2019 ka ardhur me diell, por e ftohtë.

E gjithë dita e sotme do të jetë e tillë, me temperatura të ulëta, por me diell.

Më poshtë keni parashikimin e motit për sot:

Reshjet

Sot nuk priten reshje, përjashtuar qarqet Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë, ku mund të ketë reshje lokale të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Image

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 11 °C

në vendet e ulëta: 2 / 10 °C

në vendet malore: -3 / 3 °C

Era

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet dhe në zonat malore në Veri dhe Lindje.

Në Veri ajo do të fryjë deri e fortë sot pasdite.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco