Korça mbetet në errësirë natën e Krishtlindjeve

Korça mbetet në errësirë natën e Krishtlindjeve

09:01, 25/12/2018

Disa zona të Korçës kanë mbetur pa energji elektrike pas një avarie të rëndë në transformatorin e nënstacionit të Korçës.

Kanë mbetur pa energji pjeserisht zona e Bilishtit, Vranishti, Gjanci, Rehova dhe pjeserisht periferia Korçë. Grupet e punes janë në terren dhe po punojnë per riparimin e defektit dhe rikthimin e energjise elektrike.

Ndërkohë që qyteti i Korçës dhe zonat turistike të Dardhës dhe Voskopojës furnizohen normalisht me energji.

Ja njoftimi i OSHEE

Per shkak te nje avarie te rende ne transformatorin e nenstacionin Korce kane mbetur pa energji ka mbetur pjeserisht zona e  Bilishtit,  Vranishti, Gjanci, Rehova dhe pjeserisht periferia Korce. Grupet e punes jane ne terren dhe po punojne per eliminimin e defektit dhe rikthimin e energjise sa me shpejt te abonentet. Theksojme se qyteti i Korces dhe zonat turistike te Dardhes dhe Voskopojes furnizohen normalisht me energji

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco