Aksidenti te Ura e Milotit, Policia jep detajet, ja kush janë 5 të plagosurit

Aksidenti te Ura e Milotit, Policia jep detajet, ja kush janë 5 të plagosurit

22:58, 24/12/2018

Policia vendore e Lezhës ka dhënë detajet e para për aksidentin e sotëm te Ura e Milotit,

Sipas burimeve ët Policisë vendore, mësohet se sot, rreth orës 21:15, në aksin rrugor Milot – Lezhë, në urën mbi lumin Mat, ka ndodhur një aksident automobilistik.

Për pasojë janë lënduar A. I., 26 vjeç, A. I., 67 vjeç, dhe A. T., 24 vjeç banues në Shkodër, të cilët udhëtonin në mjetin tip Ford Focus dhe ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë jashtë rrezikut për jetën, si dhe shtetasit K. F., 34 vjeç e A. F., 33 vjeçe, banues në Tiranë, të cilët udhëtonin në mjetin tip Golf dhe janë dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë, për ndihmë më të specializuar mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Informacion paraprak

Sot, rreth orës 21:15, në aksin rrugor Milot - Lezhë, në urën mbi lumin Mat, ka ndodhur një aksident automobilistik  ku janë përplasur mjeti tip Ford Focus dhe mjeti tip Golf.

Për pasojë janë lënduar shtetasit A. I., 26 vjeç, A. I., 67 vjeç, dhe A. T., 24 vjeç banues në Shkodër, të cilët udhëtonin në mjetin tip Ford Focus dhe ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë jashtë rrezikut për jetën, si dhe shtetasit K. F., 34 vjeç e A. F., 33 vjeçe, banues në Tiranë, të cilët udhëtonin në mjetin tip Golf dhe janë dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë, për ndihmë më të specializuar mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco