Prangoset avokati dhe klienti, tentuan të korruptonin gjykatësin

Prangoset avokati dhe klienti, tentuan të korruptonin gjykatësin

18:20, 24/12/2018

Prokuroria për Krime të Rënda ka bërë ët ditur së janë arrestuar sot Sokol Gjini me detyrë avokat dhe Eriger Bushi lindur e banues në Laç, për veprën penale "korrupsion aktiv i gjyqtarit" neni 319 i Kodit Penal.

Për avokatin Llesh Bushi është caktuar masa detyrim për t'u paraqitur në policinë gjyqësore.

Mësohet se të arrestuarit kanë kryer veprime me qëllimin korruptimin e gjyqtarëve për të mundësuar ndryshimin e masës së sigurimit për Eriger Bushi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco