Mijëra shqiptarë mësyjnë drejt vendlindjes për festa

Mijëra shqiptarë mësyjnë drejt vendlindjes për festa

09:17, 24/12/2018

Mijëra emigrantë kanë ardhur në Shqipëri për të kaluar festat e fundvitit.

Nga të dhënat e marra, mësohet se vetëm nga Kakavija në 24 orët e fundit kanë hyrë në vend më shumë se 20 mijë emigrantë.

Kjo vetëm për një pikë kufitare.

Ndërsa mësohet se fluks ka pasur edhe në Kapshticë dhe në pikat e tjera doganore.

Pritet që gjatë ditës së sotme të ketë fluks edhe në portin e Durrësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco