Therja e afganit në Athinë, dalin detajet e para, ja pse ndodhi krimi

Therja e afganit në Athinë, dalin detajet e para, ja pse ndodhi krimi

21:42, 22/12/2018

Dalin detajet e para pasi një shqiptar ka vrarë me thikë në zemër një shtetas afgan në Athinë. Sipas të dhënave të para dyshohet se vrasja ka ndodhur për çështje droge. Vrasja ka ndodhur në qendër të Athinës rreth orës 20:30.

Sipas mediave greke, informacionet e para bëjnë fjalë për vrasje nga shqiptar, për larje llogarish e çështje droge.

Viktima ndodhej në rrugët qendrore Menandru dhe Sofokleus, në Omonia, një zonë qendër tregtare e të huajve kryesisht kur dy persona kanë ndaluar afër motorin, njëri ka zbritur dhe më pas e ka qëlluar me thikë në zemër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco