VIDEO/ Rrugorët  e Tiranës në aksion, ja sa shoferë kanë ndëshkuar mbrëmjen e sotme

VIDEO/ Rrugorët e Tiranës në aksion, ja sa shoferë kanë ndëshkuar mbrëmjen e sotme

18:26, 22/12/2018

Rrugoret e kryeqytetit kanë vijuar monitorimet dhe kontrollet me përzgjedhje edhe në orët e mbrëmjes, në disa nga rrugët kryesore, ku ka prezencë të madhe këmbësorësh dhe rreziku për tu përfshirë në ngjarje rrugore është më evident.

Nga kontrollet policore në formën e patrullimit dhe monitorimit në këto segmente rrugore janë evidentuar dhe proceduar 42 drejtues mjetesh për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve, si dhe 22 drejtues të tjerë për shkelje të tjera, kryesisht për parkime të gabuara në vendkalimet e këmbësorëve dhe rrugëkalimet e mjeteve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco