Detajet, ja në banesën e kujt shpërtheu eksplozivi në Vlorë. Emri

Detajet, ja në banesën e kujt shpërtheu eksplozivi në Vlorë. Emri

18:46, 14/12/2018

Dalin detajet e para për shpërthimin e eksplozivit, sonte në një banesë në Vlorë.

Shpërthimi ka ndodhur në një banesë në lagjen "24 Maji" (Çole) në qytetin e Vlorës, në katin e dytë të një pallati dhe dyshohet për lëndë eksplozivi.

Lëndë eksplozive, mësohet se ka shpërthyer në banesën e bashkëshortes së të ndjerit, Hyqmet Nexhipi. Ai u ekzekutua tre vite më parë në Vlorë.

Forcat policore kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Sipas policisë së Vlorës, bashkëshortja e të ndjerit është vendosur në këtë banesë disa javë më parë me qira.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco