Zbardhen detajet, ja sa lekë u grabitën nga makina e transportit dhe kujt i përkasin

Zbardhen detajet, ja sa lekë u grabitën nga makina e transportit dhe kujt i përkasin

17:42, 14/12/2018

Dalin detajet e para për grabitjen e një makinë e cila po transportonte paratë e patentave. Burimet bëjnë me dije se nga makina janë vjedhur plot 7.5 milionë lekë të reja.

Grabitja ka ndodhur pak çaste më parë në zonën e Shkozetit, ndërkohë policia ka rënë në gjurmë të grabitësve dhe po punon për kapjen e tyre.

Grabitja e makinës që bënte transfertat e lekëve të një banke, është grabitur sot. Ngjarja ka ndodhur në Shkozet rreth orën 16.30.

Një “Benz”’ me tre persona të armatosur me maska që kanë ndalur e kanë grabitur paratë. Grabitësit u larguan në drejtim të Shijakut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Asi14/12/2018 18:08

Ne prag zgjedhjesh apo permbysjesh fillojne vjedhjet kesh.......nga ata qe e dine itinerarin e tyre, jane te brendshem se gjithnje!!!!!

Shto koment

Denonco