FOTO/ Arrestohet shqiptari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij serb. Emrat

FOTO/ Arrestohet shqiptari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij serb. Emrat

17:24, 14/12/2018

Autoritetet italiane kishin shpallur në kërkim një shqiptar dhe një serb, të dy të arrestuar ditën e djeshme për veprat e kryera. Mediat lokale italiane raportojnë se shtetasi shqiptar, Afrim Gripshi do të vuajë dënimin 8 muaj e 10 ditë për shkak të akuzës “krime kundër personit”.

Shtetasi serb, Zoran Gavriloviç, ndaj të cilit kishte një urdhër arresti gjithashtu, është dënuar me 1 vit burg dhe 500 euro gjobë.

Dy të arrestuarit ishin nën hetim në Vicenza të Italisë. Në bazë të dispozitave ligjore të shtetit Italian, të dy të arrestuarit do të vuajnë tashmë dënimet përkatëse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco