FOTO/ Sot krijohet Ushtria, Policia e Kosovës kontrollon të gjitha hyrjet për në Mitrovicë

FOTO/ Sot krijohet Ushtria, Policia e Kosovës kontrollon të gjitha hyrjet për në Mitrovicë

09:42, 14/12/2018

Pjesëtarë të Njësitit për Reagim të Shpejtë të Policisë së Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit të sotëm gjenden gati në të gjitha pikat që çojnë në hyrje të Mitrovicës.

Ata po kontrollojnë dhe evidentojnë secilin automjet në hyrje dhe dalje të këtij qyteti.

Njëri nga policët i tha se angazhimi i shtuar i këtyre forcave është plan operativ për një ambient më të sigurt për qytetarët, njofton KosovaPress, dhe jo për diçka tjetër të veçantë.

Sot Kuvendi i Kosovës bën votimin historik: krijimin e Ushtrisë së Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco