Vrasja në ish-bllok/ Edhe burri i prezantueses së njohur në kërkim

Vrasja në ish-bllok/ Edhe burri i prezantueses së njohur në kërkim

16:47, 28/11/2018

Një tjetër person shpallet ën kërkim për ngjarjen e 4 tetorit në Bllok me një të vrarë dhe dy të plagosur. Ai është Eldi Dizdari i dyshuar si personi kyç në ngjarjen ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha dhe u plagos Ervis Martinaj dhe shoku i tij Eljon Hato.

Ngjarja e rĂ«ndĂ« e 4 Tetorit, me 1 tĂ« vrarĂ« e 2 tĂ« plagosur, nĂ« zonĂ«n e Bllokut duket se nuk ishte njĂ« sherr banal pĂ«r kĂ«ngĂ«taren e njohur Elvana Gjata siç u shit nĂ« fillim nĂ« media nga “burimet policore”.

Hetimet gradualisht po nxjerrin në dritë se sherri ka qenë për pazaret e drogës.

Sot mësohet se në kërkim është shpallur personi me emrin e ndryshuar Eldi Dizdari (emri i vertete Denis Matoshi).

Matoshi alias Dizdari është kushëriri i Arbër Cekajt, edhe ky tropojan. Arbër Cekaj është pronari i Arbi Garden që u arrestua në Gjermani, pasi për llogari të tij erdhi kontenieri me 600 kg kokainë. (Sasia e madhe e drogës u kap në Shkurt të këtij viti në portin e Durrësit).

Sipas burimeve policore, Dizdari dyshohet se ishte nĂ« konflikt me Ervin MatĂ«n, partnerin e kĂ«ngĂ«tares Elvana Gjata, pĂ«r shkak tĂ« mosmarrĂ«veshjeve pĂ«r njĂ« ngarkesĂ« tĂ« madhe kokaine. Sipas informacioneve qĂ« i kanĂ« ardhur prokurorisĂ« nga shĂ«rbimet partnere rezulton se Mata nuk i Ă«shtĂ« pĂ«rgjigjur Dizdarit pĂ«r kĂ«tĂ« ngarkesĂ« dhe pĂ«r sqarimin e tyre ka hyrĂ« nĂ« lojĂ« Ervis Martinaj, qĂ« mbeti i plagosur nĂ« lokalin “Monopol” nĂ« pĂ«rplasjen e 4 Tetorit.

Të tjera të dhëna priten nga autoritetet spanjolle dhe holandeze të cilat do të hedhin dritë në zbardhjen e ngjarjes së rëndë në zonën e Bllokut.

Sakaq, Eldi Dizdari është bashkëshorti i vajzës së njohur të ekranit, Suada Sherifi e kurorëzuar miss Shqipëria disa vite më parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani28/11/2018 20:11

Ketu gazetari ska Drejtesi jo Prokurori jo Lereni njerezit ne pune te vet si sju vje turp e nxirrini vajzen e vogel .clidhje ka qe eshte kusheri i arbrit apo eshte nga tropoja ncccc zoti ju vrafte sa balte hidhni mbi njerez ju ncccc.cekaj lereni atje ku eshte nccc

Shto koment

Denonco