Gazeta zvicerane ka një urim për shqiptarët, ‘Gëzuar Ditën e Flamurit!’, në shqip

Gazeta zvicerane ka një urim për shqiptarët, ‘Gëzuar Ditën e Flamurit!’, në shqip

15:04, 28/11/2018

Të shmta kanë qenë urimet për festëne 28 Nëntorit për shqiptarët, në forma të ndryshme nga cdo cep ku jetojnë shqiptarët.

Është media zvicerane Blic.ch i ka uruar shqiptarët në faqen zyrtare në Facebook. Dhe urimin e saj e ka shoprëndarë në gjuhën shqipe.

“Gëzuar Ditën e Flamurit” shkruhet në urimin e medias zvicerane

Kurse në një fotografi ku shihet një shqiptar me ngjyra kombëtare, shkruhet në gjermanisht “Shqipëria sot feston ditëlindjen e 106-të”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco