Aksident i rëndë, përmbyset autobusi me gjimnazistë në Qafë Thanë

Aksident i rëndë, përmbyset autobusi me gjimnazistë në Qafë Thanë

16:55, 16/11/2018

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Qafë Thanës, në aksin Pogradec – Prrenjas. Mësohet se një autobus me nxënës gjimnazistë është përmbysur duke rënë afër greminës e për pasojë kanë pësuar lëndime e janë plagosur disa prej tyre.

Ndërkohë një prej personave që ndodhej në autobus ka njoftuar policinë e Pogradecit dhe të Prenjasit por asnjë prej komisariateve nuk e ka marrë përsipër duke ia lënë përgjegjësinë palës tjetër.

Sipas telefonuesit vetëm një ambulancë ka shkuar në vendin e aksidentit, ndërkohë që kanë qenë rreth 17 persona të plagosur apo me lëndime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco