Vdes foshnja e porsalindur, hetim dy infermiereve

Vdes foshnja e porsalindur, hetim dy infermiereve

16:13, 16/11/2018

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin pranë Spitalit Rajonal të Beratit.

Fëmija ishte lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së të miturës, por hetuesit kanë filluar hetimet ndaj bluzave tw bardha të këtij spitali.

Materialet proceduriale i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Beratit, për shtetaset K. Sh., dhe T. Z., respektivisht 50 dhe 52 vjeç, banuese në Berat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco